Κόντρα στην Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ ο Ολυμπιακός

Παρασκευή, 19 Οκτωβρίου 2018 - 17:27

Τον αντίπαλό του στο CEV Cup έμαθε ο Ολυμπιακός. Ο Θρύλος είχε κληρωθεί να αντιμετωπίσει στη φάση των «32» την ηττημένη ομάδα από το ζευγάρι ανάμεσα σε Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ και την Φρανκφούρτη.

Έτσι η ομάδα του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ θα κοντραριστεί με την ομάδα της Λευκορωσίας, μετά την ήττα της με 3-0 στο πρώτο ματς και τη νίκη της με 3-2 σετ στο εντός έδρας στη Γερμανική ομάδα.

Να θυμίσουμε ότι ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων θα διεξαχθεί στο Ρέντη το διάστημα 27-29 Νοεμβρίου ενώ ο επαναληπτικός θα γίνει εκτός έδρας 4-6 Δεκεμβρίου.

Η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού συνεχίζει την προετοιμασία της για την αναμέτρηση της Δευτέρας (22/10, 17:30) κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Χρήσιμα συμπεράσματα...

Ισόπαλες με 2-2 σετ ήρθαν η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού με την αντίστοιχη του Α.Ο Θήρας σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Ρέντη.