Επιστροφή στο πρωτάθλημα

Πέμπτη, 15 Νοεμβρίου 2018 - 17:23

Με φόντο την αναμέτρηση κόντρα στον Παμβοχαϊκό η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο (17/11, 18:00) στο Βραχάτι, η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού συνεχίζει την προετοιμασία της.

Μετά το ρεπό που είχαν την προηγούμενη αγωνιστική οι «ερυθρόλευκοι» ρίχνονται και πάλι στη μάχη του πρωταθλήματος αντιμετωπίζοντας ξανά την ομάδα της Βόχας (μετά από την μεταξύ τους αναμέτρηση για το League Cup) ο οποίος μάλιστα βρίσκεται με ένα αγώνα περισσότερο και ένα βαθμό παραπάνω στην κορυφή της βαθμολογίας της Volleyleague.

Οι πρωταθλητές θέλουν να πάρουν μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, την τέταρτή τους σε ισάριθμα ματς και έτσι να επιστρέψουν στην κορυφή του πρωταθλήματος η οποία δίνει και το απόλυτο πλεονέκτημα της έδρας στα play off.

Η προετοιμασία της ομάδας του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή (16/11).

Πρόκριση στο… ρελαντί!

Αλώβητη και στο Λουξεμβούργο η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, η οποία νίκησε με 3-0 σετ την Ντιεκίρχ σε 57 λεπτά.

«Ημέρα ματς...»

Οι «ερυθρόλευκες» αντιμετωπίζουν απόψε την Ντιεκίρχ στο Λουξεμβούργο και θέλουν και δεύτερη νίκη.