Στη «μάχη» των «16» του CEV Καπ ρίχνεται η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού. Δείτε την live ενημέρωση της αναμέτρησης μέσα από το gavros.gr.

Ιστανμπούλ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 16:00

1ο σετ:

Ξεκίνησε το ματς. Ο Ολυμπιακός έχει μπει καλά και είναι μπροστά με 3-1.

7-9: Οι παίκτες του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ διατηρούν το προβάδισμά τους στο πρώτο σετ.

13-15: Το +2 έχει παγιωθεί για τον Ολυμπιακό

18-21: Ο Θρύλος είναι έτοιμος να κατακτήσει το πρώτο σετ.

22-25: Ο Ολυμπιακός κατακτά το πρώτο σετ και κάνει το 1-0.

Οι Μπέμε και Κουμεντάκης έκαναν πολύ δουλειά έχοντας από πέντε πόντους αντίστοιχα, με τους τέσσερις να είναι από επίθεση και ο ένας από μπλοκ.

Παράλληλα η υποδοχή του Ολυμπιακού ήταν εξαιρετική, καθώς είχε ποσοστό 65% με 41% άριστες, έναντι 37% με 16% των Τούρκων.

2ο σετ:

1-3: Οι παίκτες του Μουνιόθ συνεχίζουν στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο σετ.

2-7: Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός είναι μπροστά με πέντε πόντους.

5-12: Στους επτά φτάνει η διαφορά με τον Θρύλο να έχει βγάλει όλες του τις αρετές στο τάραφλεξ.

19-25: Ο Ολυμπιακός κάνει εύκολα και απλά το 2-0 στο ματς και οδεύει για μια ακόμα εύκολη ευρωπαϊκή νίκη.

3ο σετ:

6-8: Και πάλι μπροστά ο Ολυμπιακός θέλει να τελειώσει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα το ματς.

9-8: 3-0 σερί για τους Τούρκους οι οποίοι περνάνε για πρώτη φορά σε οποιοδήποτε σετ μπροστά στο σκορ.

17-15: Το προβάδισμα της Ιστανμπούλ συνεχίζεται στο τρίτο σετ.

19-19: Ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει στο σετ.

24-23: Το σετ θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

25-23: Η Ιστανμπούλ θα μειώσει σε 2-1 σετ στο ματς.

4ο σετ:

13-14: Ο Θρύλος είναι μπροστά στο τέταρτο σετ.

17-23: Ο Ολυμπιακός είναι κοντά στην κατάκτηση του σετ και της νίκης.

19-25: Ο Ολυμπιακός παίρνει και το τέταρτο σετ και έτσι παίρνει τη νίκη μέσα στην Τουρκία.

* Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα

Με το ένα πόδι στους «8»!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε μέσα στην Τουρκία της Ιστανμπούλ με 3-1 σετ και έτσι με άλλα δύο στη ρεβάνς του Ρέντη θα πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του CEV Cup.