Ξεχνά την Ευρώπη, το μυαλό στο Κύπελλο

Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019 - 15:24

Η πρόκριση στα ημιτελικά του CEV Cup ήρθε για τον Ολυμπιακό με την εκπληκτική εμφάνιση κόντρα στην Νεφτοχίμικ Μπουργκάς. Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν στο «χρυσό» σετ, νικώντας νωρίτερα με 3-0 σετ μέσα σε 70 λεπτά. Επόμενος αντίπαλος η ιταλική Τρεντίνο. Όμως, άπαντες στον Ολυμπιακό έχουν «σβήσει» από το μυαλό τους το ματς αυτό!

Διότι οι υποχρεώσεις «τρέχουν» και την Τετάρτη (20/2, 17:00) υπάρχει ο νοκ άουτ αγώνας για τους «16» του Κυπέλλου που οδηγεί στα προημιτελικά. Αντίπαλος για τον Ολυμπιακό είναι ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης με το ματς να διεξάγεται στην έδρα του τελευταίου.

Η προετοιμασία ολοκληρώνεται το πρωί της Τρίτης και μετά η αποστολή θα αναχωρήσει για την Αλεξανδρούπολη.

Όλοι μαζί για την υπέρβαση!

Τα εισιτήρια για τον πρώτο ημιτελικό του CEV Cup (26/2), μεταξύ της ομάδας βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού και της Τρεντίνο, στο Ρέντη...

Συνέχεια κόντρα στον Εθνικό

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού ετοιμάζεται για το ματς κόντρα στην ομάδα της Αλεξανδρούπολης για το Κύπελλο Ελλάδας.