«Ακολουθήσαμε πιστά την τακτική μας»

Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2019 - 01:25

Ικανοποιημένος από την απόδοση του Ολυμπιακού τουλάχιστον στα δύο από τα τρία σετ ήταν ο Νίκος Σμαραγδής μετά το τέλος του ματς κόντρα στον Παμβοχαϊκό.

Ο κεντρικός του Θρύλου στις δηλώσεις του τόνισε ότι πλέον εκείνος και οι συμπαίκτες του έχουν δύο μέρες ώστε να προετοιμαστούν όσο το δυνατόν καλύτερα για το ματς με την Τρεντίνο.

Αναλυτικά ο Νίκος Σμαραγδής τόνισε: «Ξέραμε ότι θέλαμε τη νίκη πριν τον αγώνα με την Τρεντίνο. Με εξαίρεση το τρίτο σετ που χαλαρώσαμε, στα δυο πρώτα ακολουθήσαμε πιστά την τακτική μας και δεν αφήσαμε τον αντίπαλο να αντιδράσει.

Έχουμε την ποιότητα σαν ομάδα, πήραμε το 3-0 και τώρα έχουμε δυο μέρες να προετοιμαστούμε για τον ημιτελικό της Τρίτης».

Και τώρα η Τρεντίνο!

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού ρίχνει όλο της το βάρος στο σημαντικό πρώτο ματς κόντρα στους Ιταλούς.