Υπόθεση μιας ώρας...

Δευτέρα, 25 Φεβρουαρίου 2019 - 01:25

Νίκη 3-0 σετ για τα κορίτσια του Ολυμπιακού στο ματς με τον Σαρωνικό, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΔΑ. Οι νεαρές «ερυθρόλευκες» είχαν καλή απόδοση και χρειάστηκαν περίπου μια ώρα, για την ακρίβεια 64 λεπτά, για φτάσουν στην επικράτηση στο ματς που έγινε στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη».

Στο πρώτο σετ, με «όπλο» το εξαιρετικό σέρβις τα κορίτσια του Ολυμπιακού κατάφεραν να έχουν από την αρχή το προβάδισμα και να επικρατήσουν εύκολα με 25-15 για να προηγηθούν με 1-0 σετ. Στο δεύτερο σετ, οι «ερυθρόλευκες» ήταν ακόμα πιο αποτελεσματικές, κυριάρχησαν και το τελικό 25-13 το δείχνει.

Στο τρίτο σετ υπήρξε αντίδραση από τις φιλοξενούμενες που ήταν περισσότερο ανταγωνιστικές, αλλά η διαφορά στη δυναμικότητα των δύο ομάδων αποτυπώνεται στο 25-17 που έδωσε στις Κορασίδες του Ολυμπιακού τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-15 (22'), 25-13 (20'), 25-17 (22').

Γεμίζουμε το Ρέντη για την υπέρβαση!

Συνεχίζεται (10:00-18:00) η πώληση των εισιτηρίων για τον μεγάλο πρώτο ημιτελικό του CEV Cup, την Τρίτη (26/2) στο κλειστό του Ρέντη, μεταξύ Ολυμπιακού και Τρεντίνο.