ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ηλιούπολη 3-0 σετ (Τελικό)

Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019 - 18:47

Ένα ακόμα ματς για τα κορίτσια του Ολυμπιακού, την Παρασκευή (23/3, 19:00), για την Volley League Γυναικών. Με αντίπαλο την Ηλιούπολη. Με στόχο να συνεχίσουν το σερί τους, αλλά η νίκη αυτή θα έχει μια έξτρα σημασία. Διότι με νίκη οι «ερυθρόλευκες» θα «κλειδώσουν» το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.

Η διακύμανση της αναμέτρησης:

1ο σετ:

11-3: Τα κορίτσια του Ολυμπιακού έχουν μπει εξαιρετικά στο ματς.

18-6: Οι «ερυθρόλευκες» διατηρούν τη μεγάλη διαφορά που έχουν πάρει σε αυτό το πρώτο σετ.

25-8: Εύκολα και απλά ο Ολυμπιακός παίρνει το πρώτο σετ και κάνει το 1-0 στο ματς.

2ο σετ:

13-6: Η ομάδα του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς έχει το προβάδισμα και στο δεύτερο σετ.

17-8: Διαφορά εννέα πόντων για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο σετ.

25-10: Εύκολα και το δεύτερο σετ για τον Ολυμπιακό και 2-0 στο ματς.

3ο σετ:

7-0: Οι «ερυθρόλευκες» είναι ασταμάτητες στο ματς.

16-6: Εννέα πόντους μακριά από ένα ακόμα καθαρό τρίποντο η ομάδα του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς.

25-10: Ο Ολυμπιακός παίρνει εύκολα και το τρίτο σετ και μαζί και τη νίκη κόντρα στην Ηλιούπολη.

«Σφράγισε» την πρωτιά με σούπερ Λαμπρούση!

Την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος εξασφάλισε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, η οποία νίκησε εύκολα με 3-0 σετ την Ηλιούπολη στο κλειστό του Ρέντη.

«Όλοι δίπλα στην ομάδα!» (vid)

Οι «ερυθρόλευκοι» περιμένουν τον κόσμο το Σάββατο, στις 17:00 στο «Μελίνα Μερκούρη», στο ματς με τον ΠΑΟΚ που θα κρίνει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.