Τέταρτο «κάρφωμα» για φέτος!

Παρασκευή, 3 Μαΐου 2019 - 20:59

Ασταμάτητος ήταν ο Ολυμπιακός στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος της Volleyleague κόντρα στον ΠΑΟΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας πλήρης για άλλη μια φορά, επικράτησαν άνετα με 3-0 σετ της ομάδας της Θεσσαλονίκης και έτσι έκαναν το 1-0 στη σειρά των τελικών. Κάνοντας έτσι το πρώτο από τα τρία βήματα για την κατάκτηση και της φετινής κούπας.

Ο Θρύλος μαζί με τον κόσμο του, ο οποίος γέμισε το Ρέντη πήρε την 4η φετινή του νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ σε 5 ματς. Οι δύο νίκες ήταν στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, ενώ η τρίτη ήταν στη διοργάνωση του League Cup.

Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν ξανά ότι όταν είναι το ρόστερ του γεμάτο δεν έχουν αντίπαλο, παίρνοντας έτσι μια άτυπη ρεβάνς για την ήττα στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στην Ιεράπετρα.

Το λιμάνι είναι βαθύ!

Ένα ακόμα κάρφωμα του Θρύλου στον ΠΑΟΚ στο φετινό πρωτάθλημα. Νίκη με 3-0 σετ (25-22, 25-22, 25-21) στον πρώτο τελικό με εξαιρετικό Ράουβερντινκ και πρώτο σκόρερ τον Σμιτ με 16 πόντους.