«Παίξαμε δυνατά, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»

Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019 - 00:05

Εκ των κορυφαίων του Ολυμπιακού, στο μεγάλο ματς με την Μόντενα στο κλειστό του Ρέντη, για το CEV Cup, ήταν ο Ρόλαντ Γκέργκι. Με τον Ούγγρο ακραίο του Θρύλου να μετρά 18 πόντους!

Μετά την φετινή ευρωπαϊκή πρεμιέρα των Πειραιωτών, ο Γκέργκι δήλωσε:

«Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι από το παιχνίδι σήμερα, γιατί παίξαμε δυνατά και δεν ήταν καθόλου εύκολη η νίκη για τον αντίπαλο μας! Δυο σετ ξεπέρασαν τους 30 πόντους και αυτό δείχνει τι παιχνίδι έγινε…

Χάσαμε 3-2 στις λεπτομέρειες και θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει και τη νίκη απέναντι σε έναν πολύ ισχυρό αντίπαλο. Θέλουμε να πούμε και ένα ευχαριστώ και στους φιλάθλους μας, που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο και είναι πάντα δίπλα μας».

«Θα τα δώσουμε όλα και στην Ιταλία!»

Ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Ολυμπιακού, στο μεγάλο ματς με την Μόντενα στο κλειστό του Ρέντη, για το CEV Cup, δήλωσε ο Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ…

Μάγκας Θρύλος, «άγγιξε» τεράστια υπέρβαση!

Η ομαδάρα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού έφτασε μια... ανάσα από μία μεγάλη νίκη κόντρα στην παντοδύναμη Μόντενα, αλλά ηττήθηκε με 3-2 σετ, στην πρώτη «μάχη» για τη φάση των «32» του CEV Cup. Απίστευτο ματς στο Ρέντη!