Στην Ιταλία ο Θρύλος, έτοιμος για τη ρεβάνς με τη Μόντενα

Τετάρτη, 18 Δεκεμβρίου 2019 - 19:38

Στην Ιταλία ενόψει του επαναληπτικού με τη Μόντενα, βρίσκεται από το μεσημέρι της Τετάρτης η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετωπίζουν την Ιταλική ομάδα την Πέμπτη (19/12), στις 21:30 στη ρεβάνς των «32» του Cev Cup και μετά την ήττα στις λεπτομέρειες του τάι μπρέικ στο πρώτο ματς στο Ρέντη, είναι έτοιμοι να παλέψουν για την γνωρίζοντας το βαθμό δυσκολίας της αναμέτρησης.

Για προκριθεί ο Ολυμπιακός χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1, ενώ αν ο αγώνας λήξει 3-2 υπερ των Πειραιωτών, η πρόκριση θα κριθεί στο χρυσό σετ.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα και υπολογίζει στις υπηρεσίες όλων των αθλητών του.

Την Τρίτη (17/12) το βράδυ αναχωρεί για Ισραήλ...

Με απογευματινή προπόνηση την Τρίτη (17/12) θα ολοκληρώσει την... εν Ελλάδι προετοιμασία της, για το ματς με την Χάποελ Κφαρ Σαμπά, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ και έπειτα, θα αναχωρήσει για Ισραήλ...