Μαέστρος Τερβαπόρτι και 1-0 ο Ολυμπιακός!

Πέμπτη, 13 Φεβρουαρίου 2020 - 20:15

Πιέζοντας αρκετά από το σερβίς ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο σετ κόντρα στον Παναθηναϊκό για τον πρώτο τελικό του League Cup, ενώ έφτασε τη διαφορά και στο +5 (7-2) μετά από άσο του Γκέργκι. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους με τους Ρανγκέλ και Στάροβιτς να τελειώνουν μπάλες και έτσι να μειώνουν στον πόντο 15-14. Δύο σερί επιθέσεις του Φίνγκερ για το 17-14. Ο Τερβαπόρτι συνέχισε να μοιράζει εξαιρετικά το παιχνίδι, παίζοντας κυρίως πρώτο χρόνο, λόγο και της καλής υποδοχής των «ερυθρόλευκων».

Έτσι οι γηπεδούχοι κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-21 και έκαναν το 1-0 στο ματς με τον ΠΑΟ.

Δείτε ΕΔΩ το ματς σε live streaming…

Δια χειρός Φίνγκερ το 2-0!

Σε μεγάλη μέρα ο Τσέχος διαγώνιος του Ολυμπιακού οδήγησε τον Θρύλο στο 25-21 για το 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή ο Ολυμπιακός!

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα μέσα του τρίτου σετ, πήγαν να κάνουν την ανατροπή αλλά τελικά ο ΠΑΟ πήρε το σετ στις λεπτομέρειες με 25-23 για το 2-1 στο ματς.

Στο «Μ. Μερκούρη» και ο Καραπαπάς!

Ο Αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός έδωσε το «παρών» στο Ρέντη προκειμένου να παρακολουθήσει την αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΟ για τον πρώτο τελικό του League Cup.