«Πυραυλοκίνητα» κορίτσια στο πρώτο σετ!

Τρίτη, 3 Μαρτίου 2020 - 17:52

Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε το ματς-ρεβάνς της φάσης των «8», του Ολυμπιακού, με την Μπεκεσκάμπα, στο Ρέντη! Τα κορίτσια του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς μπήκαν πολύ δυνατά στο αγώνα και κατάφεραν, από το πρώτο κιόλας σετ να δείξουν τα… δόντια τους.

Με όπλο το σερβίς, στο οποίο άσκησαν πίεση, αλλά και με τρομερή αποτελεσματικότητα στην επίθεση, τα κορίτσια του Ολυμπιακού κατάφεραν να φτάσουν ακόμη και σε νταμπλ σκορ, μέσα στο σετ! Κράτησαν την απόδοσή τους, σε υψηλά επίπεδα, μέχρι το τέλος και κατάφεραν να κάνουν το 1-0, φτάνοντας το σκορ στο 25-17.

Η εξέλιξη του πρώτου σετ: 4-1, 8-2, 11-4, 13-7, 16-9, 19-11, 23-12, 24-15, 25-17!

Λέαινες, η Ευρώπη σας ανήκει!

Προκρίθηκαν τα κορίτσια του Θρύλου! Πήραν τα 2 σετ που χρειάζονταν και πέταξαν έξω την Μπεκεσκάμπα! Συνεχίζουν στα ημιτελικά του CEV Challenge Cup!