Μπορείς! Γύρνα το!

Παρασκευή, 6 Μαρτίου 2020 - 18:35

Στο τρίτο σετ του ματς με τον ΠΑΟ ο Ολυμπιακός μπήκε λιγάκι αποσυντονισμένος. Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στην καλή εμφάνιση του δεύτερου σετ και εμφάνισε αρκετά προβλήματα στην επίθεση. Δεν κατάφερνε να τελειώνει τις φάσεις του, όπως θα ήθελε, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι, που ήταν πιο αποτελεσματικοί, να πάρουν διαφορά μέχρι και με 5 πόντους, εις βάρος του Θρύλου, με 5-10. Ο Μουνιόθ Μπενίτεθ πήρε τάιμ άουτ, για να ηρεμήσει την ομάδα…

Αντί αυτού, όμως, οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίστηκαν ακόμη πιο αποσυντονσιμένοι. Ο Παναθηναϊκός είχε πάρει ψυχολογία, από τη διαφορά που είχε έως τότε και ο Ολυμπιακός δεν έδειχνε σημάδια ανάκαμψης… Ο Μουνιόθ Μπενίτεθ έδωσε τις οδηγίες του στο 7-13, για να κάνει ο Ολυμπιακός την προσπάθεια ανάκαμψης. Ο Κουμεντάκης προσπάθης να πιέσει στο σερβίς, αλλά ο Ολυμπιακός δεν είχε απαντήσεις στην άμυνα…

Δεν κατάφερε, μάλιστα, να μαζέψει τη διαφορά, με τον ΠΑΟ να φτάνει στο 1-2 σετ, κάνοντας το 14-25.

Έτσι ρε Θρύλε!

Ισοφάρισε ο Ολυμπιακός στο Ρέντη και φουλάρει για να γυρίσει το ματς με τον ΠΑΟ!