Έτσι τον «έσπρωξαν» στην ισοφάριση! (videos)

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 - 21:43

Ο Ολυμπιακός δεν «μάσησε» από τις -ξεκάθαρα- λανθασμένες αποφάσεις των διαιτητών Φραγκάκη και Πικραμένου, στο καθοριστικό τέταρτο σετ, με τον ΠΑΟΚ, στο Ρέντη. Ο Θρύλος διατήρησε μέχρι τέλους την ανωτερότητά του, περιόρισε τα δικά του λάθη και παρότι ο ΠΑΟΚ… «σπρώχτηκε» με τις αποφάσεις αυτές, στην ισοφάριση σε 2-2, στο 4ο και καθοριστικό σετ, πήρε το τάι μπρέικ και έκανε το 3-2, φτάνοντας στη δίκαιη νίκη!

Φάση πρώτη, στο παρακάτω βίντεο και ενώ το σκορ είναι στο 7-9, κατά του Θρύλου. Αντί να γίνει το 8-9, ο διαιτητής δίνει ανύπαρκτη παράβαση στη Σκοτ, πάνω στον φιλέ και το σκορ γίνεται 7-10.

Φάση δεύτερη, ξανά στο ίδιο σετ και το 20-22 γίνεται 20-23 με ανύπαρκτη τέταρτη μπάλα εις βάρος του Ολυμπιακού, την οποία δίνουν οι διαιτητές! Ξεκάθαρα την μπάλα ακουμπούν Χριστοδούλου, Χίπε και Κλάριτς και ΚΑΜΙΑ άλλη! Φραγκάκης και Πικραμένος έδειξαν… τέσσερις μπάλες και έτσι ο πόντος πήγε στον ΠΑΟΚ…

Δεν πειράζει. Δεν «μάσησε» ο Θρύλος και ως μάγκας, με καρδιά πρωταθλητή, έφτασε στη νίκη!

Πάμε ζωντανά στο Ρέντη, για το μεγάλο ματς της Α1 Volleyleague Γυναικών, ανάμεσα στον Θρύλο και τον ΠΑΟΚ!