Μινσκ - Ολυμπιακός 0-3 σετ (Τελικό)

Πέμπτη, 14 Οκτωβρίου 2021 - 17:48

Στη Λευκορωσία είναι οι γυναίκες του Ολυμπιακού, για τη ρεβάνς με τη Μιχάνσκα Μινσκ, για το β' προκριματικό γύρο του Champions League.

Η ομάδα του Πειραιά στο πρώτο ματς που είχε γίνει στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη», είχε νικήσει με 3-2 σετ και τώρα είναι η ρεβάνς.

Ο Ολυμπιακός θέλει να υπερασπιστεί τη νίκη που είχε πάρει στον πρώτο αγώνα, για να εξασφαλίσει το εισιτήριο στον γ' προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Η live ενημέρωση της αναμέτρησης...

Πρώτο σετ

6-8 Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυνατά στο σετ και έχει πάρει ένα μικρό προβάδισμα

9-14 Τάιμ άουτ στον αγώνα, οι «ερυθρόλευκες» έχουν το πάνω χέρι στον αγώνα, τουλάχιστον μέχρι τώρα

12-19 Αρκετά καλά τα πάει ο Θρύλος, με τη Χριστοδούλου να παίρνει τον τελευταίο πόντο, ενώ οι γηπεδούχοι πήραν τάιμ άουτ

17-24 Σετ πόιντ για τον Ολυμπιακό με πόντο της Χίπε

19-25 Τέλος, το πρώτο σετ ανήκει στις «ερυθρόλευκες»!

Δεύτερο σετ

4-6 Οι γυναίκες του Θρύλου δείχνουν να είναι σε αρκετά καλή κατάσταση και έχουν μπει καλά και στο δεύτερο σετ της αναμέτρησης

12-16 Πλησίασε στο σκορ η Μινσκ με 9-11, αλλά οι «ερυθρόλευκες» πήραν και πάλι τη διαφορά συνεχίζοντας να οδηγούν και το δεύτερο σετ του ματς

22-22 Η Μιντσάνκα φτάνει στην ισοφάριση του σετ

22-25 «Νευρίασαν» οι γυναίκες του Θρύλου, έκαναν το 0-3 σερί και πήραν και το 2ο σετ του αγώνα!

Τρίτο σετ

3-7 Από νωρίς, ξανά, ο Ολυμπιακός παίρνει το προβάδισμα και οδεύει ολοταχώς για να το κατακτήσει και αυτό το σετ

16-16 Ισοπαλία στο τρίτο σετ, μετά από το άουτ σερβίς της Χίπε

17-20 Μετά την ισοπαλία οι «ερυθρόλευκοι» παίρνουν μία διαφορά τριών πόντων

22-25 ΤΕΛΟΣ! Οι γυναίκες του Ολυμπιακού παίρνουν τη νίκη με 3-0 σετ μέσα στη Λευκορωσία κόντρα στη Μινσκ και παίρνουν το εισιτήριο για το γ' προκριματικό γύρο του Champions League!

Θρύλος και στη Λευκορωσία!

Άνετες οι γυναίκες του Ολυμπιακού, νίκησαν με 3-0 σετ τη Μινσκ και πήραν την πρόκριση στο γ' προκριματικό γύρο του Champions League...