Παρίζι: «Δεν είχαμε καθαρό μυαλό»

Τρίτη, 3 Μαΐου 2022 - 22:34

Στο ότι ο Ολυμπιακός δεν είχε καθαρό μυαλό και η επίθεση δεν ήταν καλή, στάθηκε ο Κάρλο Παρίζι μετά την ήττα με 3-1 σετ από τον Παναθηναϊκό. «Προσπαθήσαμε κατά την διάρκεια του αγώνα να αλλάξουμε προσέγγιση, αλλά δεν είχαμε καθαρό μυαλό.

Όταν η κατάσταση δεν είναι υπέρ μας, χάνουμε λίγο τη συγκέντρωσή μας. Η επίθεση μας δεν ήταν καλή σήμερα. Το σερβίς μας, κατά κύριο λόγο, αλλά και τα τελειώματα των επιθέσεων δεν δούλεψαν. Κάποιες φορές κάναμε καλές επιλογές, αλλά ο Παναθηναϊκός έσπασε πολλές μπάλες και είχε καλή άμυνα. Δεν είχαμε υπομονή.

Αυτά είναι, όμως, τα πλέι οφ. Πρέπει να ξεχάσουμε το παιχνίδι και να συγκεντρωθούμε για τον τρίτο τελικό».

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον Παναθηναϊκό στον δεύτερο τελικό της Volley League Γυναικών...