Μιτσέλι: «Πιο συγκεντρωμένοι στις λεπτομέρειες»

Τετάρτη, 17 Απριλίου 2024 - 20:28

Απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση των αθλητριών του ήταν ο Λορέντζο Μιτσέλι μετά τη νίκη με 3-1 σετ επί του Παναθηναϊκού στο Μετς που έφερε τον Ολυμπιακός μια νίκη μακριά από την κατάκτηση του τίτλου στη Volley League Γυναικών. Ο Ιταλός τεχνικός του Θρύλου, κράτησε χαμηλούς τόνους και εξέφρασε τη χαρά του για τον τρόπο που ήρθε η νίκη επισημαίνοντας πως οι «ερυθρόλευκες» έπαιξαν καλύτερα.

«Ήταν μια σκληρή μάχη και σήμερα. Ήμασταν περισσότερο συγκεντρωμένοι στις λεπτομέρειες αυτού του αγώνα, σε σύγκριση με τον πρώτο τελικό και πιέσαμε περισσότερο με το σερβίς. Τραβήξαμε μακριά από το φιλέ τον Παναθηναϊκό. Αμυνθήκαμε πολύ καλά, ήμασταν καλοί στην κόντρα μπάλα και κάναμε καλύτερο παιχνίδι από την πλευρά μας. Παίξαμε πολύ καλύτερα. Δείξαμε αυτοπεποίθηση και συγκέντρωση στο γήπεδο. Είμαι χαρούμενος για τα κορίτσια, γιατί αυτό το αποτέλεσμα μας δίνει το πλεονέκτημα του 2-0. Έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε έτσι και το Σάββατο και να διατηρήσουμε τη συγκέντρωση και την αγωνιστική συμπεριφορά μας απέναντι σε μια ομάδα με καλές αθλήτριες, για να δούμε τι θα συμβεί» είπε ο Μιτσέλι.