Αέρας από τα Βριλήσσια

Σάββατο, 7 Ιανουαρίου 2012 - 21:21

Δύσκολο μόνο στον... πρόλογό του ήταν το ματς του Ολυμπιακού με τα Βριλήσσια, για την 9η αγωνιστική της Α1, αφού οι «ερυθρόλευκες» έκαναν ένα πανεύκολο «διπλό» απέναντι σε μία ομάδα που είναι στο πάνω μέρος της βαθμολογίας.

Η επιστροφή της Άννας Καββαθά και το ντεμπούτο της Ράντι Τένεβα συνοδεύτηκαν από μία εντυπωσιακή νίκη, την έβδομη για την ομάδα του Τέλη Σωτήρχου, η οποία λειτούργησε θαυμάσια σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού.

Το παιχνίδι δεν είχε καθόλου αγωνία και έτσι ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε εντυπωσιακά το 2012.

Τα σετ: 14-25, 14-25, 14-25

1ο σετ: Ο Ολυμπιακό έπιασε καλή απόδοση και επικράτησε εύκολα της γηπεδούχου ομάδας με 25-14. Από το 13-10 οι «ερυθρόλευκες» έκαναν ένα επί μέρους σκορ 7-3 και απλοποίησαν τα πράγματα.

2ο σετ: Κανένα πρόβλημα για τις παίκτριες του Τέλη Σωτήρχου, που κρατάνε τη νίκη, αφού το πήραν, επίσης, με 25-14. Το σκορ ήταν το ίδιο, η σειρά διαφορετική, με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 14-9 και να καταφέρνει να πάρει άνετα το δεύτερο σετ.

3ο σετ: Ίδια η επωδός για τις «ερυθρόλευκες», που πάτησαν γκάζι μετά το 8-11 και έφθασαν σε μία επικράτηση άνετη και πειστική, ακόμα και στο αριθμητικό πεδίο, μια και επικράτησε με 25-14.