Το ξεφτίλισμα του παο...

Τετάρτη, 18 Δεκεμβρίου 2013 - 00:45

Παντού φάπες τρώει ο παο από τον Ολυμπιακό! Κυρίαρχος σε όλα τα αθλήματα ο Θρύλος το απέδειξε για ακόμη μία φορά στον αγώνα του πρωταθλήματος της Α1 βόλεϊ αντρών, αφού οι «ερυθρόλευκοι» ξεφτίλισαν τον παο με 3-0 σετ στην αναμέτρηση που έγινε στο κλειστό του Ρέντη!

Ο Θρύλος έκανε ό,τι ήθελε τον παο και μάλιστα στο τρίτο σετ άφησε τους «πράσινους» να νομίζουν ότι μπορούν να φτάσουν στην κατάκτησή του, αλλά εννοείται πως δεν θα τους άφηνε σε καμία περίπτωση να το πάρουν. Για αυτό και αμέσως-αμέσως έγινε το 25-23 και 3-0 σετ και... φιλάκια!

Για τα άλλα δύο πρώτα σετ δεν χωρούν ούτε συζήτηση! 25-14 το πρώτο, ξεφτίλισμα και στο δεύτερο με 25-15. Πόσες φάπες ακόμα πρέπει να φάει ο παο για να καταλάβουν πως είναι πολύ μακριά ακόμα για να μας φτάσουν;

Και φυσικά όταν ο παο δείχνει ότι έχει ομάδα που είναι έτοιμη για τη... Β' Εθνική!

Το live του αγώνα

Τρίτο σετ

25-23 ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!! Εύκολα 3-0 σετ ο Ολυμπιακός τελείωσε τον παο σε λιγότερο από μιάμιση ώρα αγώνα!

20-17 Ο Ολυμπιακός χάνει τη συγκέντρωσή του και δίνει στον παο το δικαίωμα να... ροκανίσει τη διαφορά που είχε

15-9 Εκεί, εκεί στη Β' Εθνική. Εύκολα ο Ολυμπιακός έχει πάρει προβάδισμα έξι πόντων στο τρίτο και τελευταίο σετ

10-7 Οδεύει προς την κατάκτηση και αυτού του σετ ο Θρύλος αφού είναι πολλά επίπεδα πάνω από τον ανύπαρκτο παο

5-3 Από την αρχή παίρνει προβάδισμα ο Ολυμπιακός στο τρίτο σετ, που δίεχνει ότι δύσκολα θα το χάσει και θα πάει σε ένα εύκολο 3-0

Δεύτερο σετ

25-15 Κατάφερε και πήρε έναν πόντο παραπάνω ο παο σε αυτό το δεύτερο σετ, με τον Θρύλο να τελειώνει και αυτό γρήγορα κάνοντας το 2-0 στον αγώνα αρκετά εύκολα

20-11 Ο Ολυμπιακός ξεφτιλίζει τον παο στο Ρέντη. Συνεχόμενοι πόντοι από τους «ερυθρόλευκους» και φτάνει πολύ εύκολα στην κατάκτηση του δεύτερου σετ στο ματς

15-11 Ξεφεύγει ο Ολυμπιακός και σε αυτό το δεύτερο σετ και δείχνει ξανά ότι θα το τελειώσει γρήγορα

10-9 Σε αυτό το δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός αφήνει τον παο να είναι κοντά στο σκορ σε αυτούς τους πρώτους πόντους, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» δείχνουν να έχουν πάρει... φωτιά από εδώ και πέρα

* Τεχνικό τάιμ άουτ στον αγώνα με τον παο να προηγείται με 8-7

5-4 Ο Ολυμπιακός φτάνει πρώτος στους πέντε πόντους του δεύτερου σετ, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν καλές επιθέσεις αλλά θέλουν μεγαλύτερη προσοχή στις άμυνές τους

Πρώτο σετ

25-14 Τέλος γρήγορα-γρήγορα το πρώτο σετ με τον Ολυμπιακό να διαλύει τον παο και τον Χριστοφιδέλη να τελειώνει το σετ με τον τέταρτο άσο του!

20-13 Σταθερά μπροστά ο Θρύλος με επτά πόντους. Οι «ερυθρόλευκοι» δείχνουν ξεκάθαρα ότι έχουν μεγάλη διαφορά από τον παο

15-8 Δυνατό καρφί του Καλντέιρα σε τριπλό μπλοκ και ο Ολυμπιακός κάνει πλάκα στον παο σε αυτό το πρώτο σετ

10-6 Προβάδισμα τεσσάρων πόντων από τον Θρύλο από νωρίς με 10-6 στο πρώτο σετ, με τον άσο του Χριστοφιδέλη

* Πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ στο ματς, με τον Ολυμπιακό να είναι μπροστά με 8-6 μετά από συνεχόμενες καλές επιθέσεις

5-4 Ο Ολυμπιακός έχει το προβάσισμα με 5-4 στο πρώτο σετ, με τους «ερυθρόλευκους» να βγάζουν μέχρι τώρα κάποιες καλές άμυνες

Τη δυνατότητα να προπονούνται και στο ΣΕΦ θα έχουν πλέον οι επίδοξοι πρωταθλητές της νέας γενιάς του Ολυμπιακού.