Εύκολα τη Λαμία...

Τρίτη, 6 Ιανουαρίου 2015 - 12:55

Χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ο Ολυμπιακός νίκησε τη Λαμία με 3-0 σετ, σε εκτός έδρας αναμέτρηση του πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκοι» έτσι έκαναν το 11/11 στη μέχρι τώρα πορεία του στην Α1 και παράλληλα με τη νίκη του στη Λαμία, αναδείχθηκε πρωταθλητής Χειμώνα στο πρωτάθλημα του βόλεϊ ανδρών!

Τα δύο πρώτα σετ οι Πειραιώτες τα... καθάρισαν αρκετά εύκολα και αυτό φαίνεται μάλιστα και από τα τελικά τους σκορ. Το 1-0 ο Ολυμπιακός το έκανε με 25-18, ενώ το 2-0 με 25-17! Στο τρίτο σετ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και προέβαλλαν μία αντίσταση στον Θρύλο, η οποία όμως δεν ήταν και αρκετή για να πάρει η Λαμία το σετ. Οι «ερυθρόλευκοι» παρουσιάστηκαν σοβαροί στα σημεία που χρειαζόταν και πήραν και το τρίτο σετ με 27-25!

«Να συνεχίσουμε...»

Ο Δημήτρης Καζάζης υπολογίζει πολύ τον Παμβοχαϊκό εν όψει του αυριανού αγώνα του Ολυμπιακού...