«Πιο συγκεντρωμένοι»

Δευτέρα, 19 Ιανουαρίου 2015 - 01:40

Στην αναγκαιότητα καλύτερης διαχείρισης των αγώνων εν όψει της κρίσιμης συνέχεια ςπου περιμένει τον Ολυμπιακό, αναφέρθηκε ο Θάνος Μαρούλης μετά το άνετο 3-0 επί του Άρη:

«Ήταν ένα εύκολα θεωρητικά τρίποντο, πήγαμε να κάνουμε τα εύκολα δύσκολα στο τέλος, αλλά ευτυχώς η ομάδα ανταποκρίθηκε καλά εκεί που έπρεπε. Παρ’ όλα αυτά είναι απαράδεκτο το γεγονός στο τρίτο σετ χτίζουμε μια διαφορά 8 πόντων (9-2) και μέσα σε ελάχιστο χρόνο, να κοιτάμε το σκορ και να είμαστε στα ίσια ή και να χάνουμε κιόλας. Και αυτό δεν το λέω επειδή αντίπαλος μας ήταν ο Άρης, το ίδιο θα έλεγα και για οποιονδήποτε αντίπαλο. Πρέπει να κάνουμε τα απλά πράγματα για να τελειώσει το σετ και να πάρουμε την νίκη και να τελειώσουν όλα καλά. Στο μέλλον θα πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι για να παίρνουμε πιο εύκολα τις νίκες γιατί είναι κάτι που μπορούμε να κάνουμε».

Ο πασαδόρος του Ολυμπιακού μίλησε στην κάμερα του gavros.gr, όπως και ο Δημήτρης Καζάζης, αλλά και ο Μενέλαος Κοκκινάκης.