Επιβλητική η Κ15 στο Περιστέρι!

Σάββατο, 23 Οκτωβρίου 2021 - 14:21

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση και έχοντας τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, η Κ15 πέρασε εύκολα με 4-1 από το Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Κωστούλα, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Πέντε λεπτά μετά, οι «ερυθρόλευκοι» με έναν πολύ καλό συνδυασμό Σουλανιάκου – Πλη σκόραραν με τον δεύτερο, και πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Το 1-3 ήρθε στο 57ο λεπτό με ασίστ του Πλη στον Ζουριδάκη, ενώ το 1-4 έγραψε, με το δεύτερο σημερινό προσωπικό του τέρμα, ο Κωστούλας στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Ολυμπιακός έχει 9 βαθμούς σε 4 παιχνίδια.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (76’ Μανωλάκος), Κτενάς (53’ Οσάφι), Πλης, Κωστούλας (76’ Τζερεβελάκης), Δαρβίρας (71’ Φίλης), Ζουριδάκης.