Τριάρα με ανατροπή

Τετάρτη, 18 Μαρτίου 2015 - 20:25

Δύσκολη νίκη με 3-1 επί του Πλατανιά σημείωσαν οι Παίδες του Ολυμπιακού, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Τάσου Θέου βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Αναγνωστόπουλου στο 4’, ωστόσο η «απάντηση» του Θρύλου ήταν άμεση.

Ο Καριμπίδης ισοφάρισε στο 10’ (1-1) και ο Ολυμπιακός πίεσε και για άλλο γκολ, ωστόσο είχε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες.

Η ανατροπή, πάντως, ήρθε προς το τέλος του αγώνα. Ο Βοΐλης με σουτ στο 73’ και ο Νεοφυτίδης με πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, «υπέγραψαν» το 3-1 υπέρ του Ολυμπιακού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Ράμα, Δήμος (56’ Νεοφυτίδης), Βοϊλης, Φυτόπουλος (77’ Ζώτος), Γαλούπης, Χατζηπαπάς, Καριμπίδης (56’ Σουράνης), Παπαγγελής, Οικονομίκος (71’ Κοντός) , Τσερκώνης (41’ Τσιριγώτης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Τζολάκης, Ντόις, Αργυρουδάκης (75’ Σαρρής) , Νικητόπουλος, Κατσαρός, Παγωνάκης Γ. (77’ Καρατζής) , Βρέτο (65’ Ψαρουδάκης) , Αναστασόπουλος, Γιαπιντζάκης, Αναγνωστόπουλος (71’ Παγωνάκης Λ), Κακαβελάκης (60’ Ζουμαδάκης).

Διήμερη επίσκεψη...

Η Σχολή του Θρύλου στη Βέροια θα επισκεφθεί την Αθήνα, ώστε να δώσει φιλικά παιχνίδια...

«Στόχος μας το τρόπαιο»

Ο Τάσος Θέος μίλησε για τον τελικό με τον ΠΑΟΚ και το σημερινό παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης...

«Για μια ζωή Ολυμπιακοί»

Στη Σχολή του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη έγινε η πρώτος φιλικός αγώνας παικτών που ξεπήδησαν από τις Ακαδημίες.