Γκολ και αποβολή για τον Οφόε!

Κυριακή, 19 Αυγούστου 2018 - 23:32

Πρόσωπο του ματς της Γάνδης, στην έδρα της Έουπεν, ήταν ο Βάντις Οτζίτζα Οφόε. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και νυν της Γάνδης τα έκανε όλα σε αυτό το ματς. Πρωταγωνιστής και με θετικό και με αρνητικό τρόπο, αλλά το δεύτερο δεν το... πλήρωση η νέα ομάδα του!

Σκόραρε στο 7ο λεπτό και ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1! Είδε στο 34' την πρώτη κίτρινη κάρτα και τη δεύτερη στο 77' και άφησε την ομάδα του με αριθμητικό μειονέκτημα. Με την Έουπεν να ισοφαρίζει σε 2-2.

Για καλή του τύχη, η Γάνδη κέρδισε πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο καταλογίστηκε με τη βοήθεια του VAR. Και ο Βερστράτ το εκτέλεσε εύστοχα, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Η Γάνδη έχει 10 βαθμούς σε 4 ματς και είναι στο -2 από την πρωτοπόρο Άντερλεχτ που έχει το απόλυτο μέχρι στιγμής, με 12 βαθμούς…