Ίντερ - Μίλαν Live ενημέρωση

Κυριακή, 21 Οκτωβρίου 2018 - 21:01

Ένα ακόμα «ντέρμπι ντέλα Μαντονίνα» διεξάγεται το βράδυ της Κυριακής στο Μιλάνο (21:30). Από τη μια πλευρά η Μίλαν, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League. Από την άλλη πλευρά η φιλόδοξη Ίντερ. Και είναι ένα ματς αποδείξεων και απαντήσεων.

Οι μεν «νερατζούρι» που είναι και οι γηπεδούχοι απόψε θέλουν να μην χάσουν εντελώς την επαφή με την πρώτη δυάδα και θα το πετύχουν μόνο εάν νικήσουν. Οι δε «ροσονέρι» θέλουν το τρίποντο για να πλησιάσουν τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, συνεχίζοντας τα καλά αποτελέσματα του τελευταίου καιρού, πριν από τη διακοπή των πρωταθλημάτων.

1': Σέντρα στην αναμέτρηση.

4': Σουτ του Σούσο από μαρκινή απόσταση, δεν είναι κακό, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Η πρώτη φάση στο ματς και είναι για την Μίλαν.

9': Σουτ του Τσαλχάνογλου εκτός εστίας η μπάλα λίγο άουτ. Νέα καλή φάση για τους «ροσονέρι».

12': Γκολ για την Ίντερ με τον Ικάρντι, σωστά ακυρώνεται με τη χρήση του VAR. Συνεπώς παραμένει χωρίς σκορ το ματς.

13': Σουτ του Πολιτάνο, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Ρομανιόλι.

17': Σουτ του Κεσί η μπάλα θα περάσει άουτ.

20' Κίτρινη κάρτα στον Μπίλια για φάουλ στον Ναϊνγκολάν.

22': Σουτ του Πέρισιτς, ο Ντοναρούμα θα διώξει σε κόρνερ.

29': Αλλαγή για την Ίντερ, ο Μπόρχα Βαλέρο στη θέση του τραυματία Ναϊνγκολάν.

33': Δοκάρι για την Ίντερ με τον Ικάρντι μετά από εκτέλεση κόρνερ.

44' Κίτρινη κάρτα στον Τσαλχάνογλου για διαμαρτυρία.

45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Καλάμπρια.

Ημίχρονο στο ματς. Πάντα στο 0-0.

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

61': Κίτρινη κάρτα στον Σούσο για μαρκάρισμα στον Ασαμόα.

70': Αλλαγή για την Ίντερ. Ο Μπαλντέ στη θέση του Πέρισιτς.

74': Αλλαγή για την Μίλαν. Ο Κουτρόνε στη θέση του Τσαλχάνογλου.

80': Απείλησε η Μίλαν! Στο γύρισμα από αριστερά ο Σούσο ήταν σε καλή θέση για σουτ, αλλά δεν το έκανε όσο δυνατό θα έπρεπε.

84': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Μπακαγιόκο περνάει στη θέση του Κεσί.

90'+2: 1-0 Γκολ η Ίντερ με τον Ικάρντι. Ο Αργεντίνος επιθετικός θα προλάβει την έξοδο του Ντοναρούμα μετά από γύρισμα και θα ανοίξει το σκορ λίγο πριν το τέλος του ματς.

Τέλος στο ματς.

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ντε Βριλ, Σκρίνιαρ, Ασαμόα, Μπρόζοβιτς, Βετσίνο, Πολιτάνο, Ναϊνγκολάν (29' Μπόρχα Βαλέρο), Πέρισιτς, Ικάρντι

Μίλαν: Ντοναρούμα, Ροντρίγκεζ, Ρομανιόλι, Μουσάκιο, Καλάμπρια, Μποναβεντούρα, Μπίγλια, Κεσί (84' Μπακαγιόκο), Τσαλχάνογλου (74' Κουτρόνε), Σούσο, Ιγκουαϊν

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα

Το Μιλάνο στα δύο!

Το «ντέρμπι ντέλα Μαντονίνα» το βράδυ της Κυριακής (21:30) ανάμεσα σε Ίντερ και Μίλαν είναι ματς αποδείξεων.