Ρεάλ Μπέτις – Θέλτα Live ενημέρωση

Κυριακή, 4 Νοεμβρίου 2018 - 21:41

Να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της La Liga θέλει η Μπέτις. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων του Europa League υποδέχεται στις 21:45 την Θέλτα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

1' Έναρξη στην αναμέτρηση.

4': Σουτ του Άσπας εκτός περιοχής, η μπάλα θα περάσει άουτ.

8': Ψαλιδάκι του Κανάλες, η μπάλα άουτ.

11': Μακρινό σουτ του Κανάλες η μπάλα πέρασε άουτ.

13': Ο Άσπας βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, ο Λόπεθ όμως μπλόκαρε την μπάλα.

17': Τεράστια ευκαιρία για τη Μπέτις. Ο Κανάλες έπιασε το σουτ μέσα στην περιοχή, ο Αλβάρεζ απέκρουσε και ο Λο Σέλσο σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα άουτ.

33': 1-0: Η Μπέτις ανοίγει το σκορ με τον Λο Σέλσο.

38': Δοκάρι για την Μπέτις με τον Λο Σέλσο.

Ημίχρονο στο ματς. Το τέρμα του Λο Σέλσο χωρίζει τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής.

46': Σέντρα στην αναμέτρηση.

46':Αλλαγή για την Θέλτα, ο Μπουφάλ αφήνει τη θέση του στον Χουσλάγκερ.

57': 2-0: Οι γηπεδούχοι διπλασιάζουν τα τέρματά τους με τον Ζούνιορ.

61': Αλλαγή για την Θέλτα, ο Γκόμεζ περνάει στη θέση του Μορ.

63': 2-1: Γκολ για την Θέλτα με τον Γκόμεζ ο οποίος εκτέλεσε άψογα την ασίστ του Χουσλάγκερ.

69': 2-2: Ο Μέντεζ ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους και βάζει «φωτιά» στο ματς.

84': 2-3: Η Θέλτα κάνει ολική ανατροπή με τον Γκόμεζ ο οποίος διαμορφώνει το 2-3 στο ματς.

87': 3-3: Ο Κανάλες με απευθείας χτύπημα φάουλ ισοφαρίζει και πάλι το ματς.

Τέλος στην αναμέτρηση.

Μπέτις: Λόπεθ, Μαντί, Μπαρτρά, Σίντει, Γκερέρο, Κουαρδάδο, Καρβάλιο, Ζούνιορ, Λο Σέλσο, Κανάλες, Λόρεν

Θέλτα: Άλβαρεζ, Τζούνκα, Ρονκάλια, Καμπράλ, Μάλο, Γιοκούσλου, Μπελτράν, Μπουφάλ (46' Χουσλάγκερ), Μέντεζ, Μορ (61' Λόπεζ), Άσπας

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα

Την έσωσε ξανά ο Ρομανιόλι!

Με τέρμα του Ιταλού αμυντικού στο 90'+5 η Μίλαν νίκησε 1-0 στην έδρα της Ουντινέζε. Με 10 τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι.