Champions League: Χατ τρικ ο Λεβαντόφσκι, στο μηδέν στο «Anfield»

Τρίτη, 8 Μαρτίου 2022 - 22:52

Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφσκι που πέτυχε χατ τρικ σε 11 λεπτά, η Μπάγερν Μονάχου «καθάρισε» την πρόκριση επί της Σάλτσμπουργκ από το πρώτο ημίχρονο!

Σε αυτό το διάστημα, οι Βαυαροί έβαλαν 4 γκολ και κερδίζουν 4-0 στα πρώτα 45’! Η Σάλτσμπουργκ, πάντως, μπήκε εξαιρετικά και είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες στα τρία πρώτα της αναμέτρησης.

Ο Λεβαντόφσκι με πέναλτι στο 12’ έκανε το 1-0 και με τον ίδιο τρόπο ήρθε και το 2-0 από τον ίδιο στο 21’. Ο Πολωνός φορ έκανε χατ τρικ στο 23’ (3-0) με πλασέ από κοντά μετά από δική του προσπάθεια στο δοκάρι. Το 4-0 για την Μπάγερν ήρθε στο 31’ με σουτ του Γκνάμπρι μέσα από την περιοχή, μετά από λάθος του Καμαρά έξω από αυτήν.

Θυμίζουμε, στον πρώτο αγώνα είχαμε Σάλτσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 1-1.

Την ίδια ώρα, στο «Anfield», Λίβερπουλ και Ίντερ είναι στο 0-0. Οι «κόκκινοι» είχαν πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 30’ με την κεφαλιά του Μάτιπ στο δοκάρι και στο 45+7’ με το απευθείας φάουλ του Άρνολντ. Πολύ καλή ευκαιρία είχε και η Ίντερ, στο 41’, με το φάουλ του Τσαλχάνογλου από πλάγια θέση, με τον Άλισον να αποκρούει σωτήρια.

Θυμίζουμε, στον πρώτο αγώνα είχαμε Ίντερ-Λίβερπουλ 0-2.