Πέταγε φωτιές η Νότιγχαμ, 4-0 και ονειρεύεται Premier League

Τρίτη, 19 Απριλίου 2022 - 00:06

Άνετη νίκη για τη Νότιγχαμ Φόρεστ με 4-0 εντός έδρας, απέναντι στη Γούεστ Μπρομ!

Με τη νίκη αυτή η Νότιγχαμ βρίσκεται ακόμη πιο κοντά στην τρίτη θέση, καθώς είναι τρεις βαθμούς πίσω από τη Χάντερσφιλντ και έχει δύο ματς λιγότερα, ενόψει των πλέι οφ ανόδου, ενώ βρίσκεται επτά βαθμούς πίσω από τη δεύτερη θέση για την απευθείας άνοδο στην Premier League.

Στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζόνσον έκανε το 1-0 με πέναλτι, ενώ στο 23' έγινε το 2-0 από τον Γιάτες.

Το ημίχρονο έκλεισε με 3-0, χάρη στο γκολ του Κόλμπακ στο 45+2' και το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις 90+4' με τον Σάριτζ.

Νότιγχαμ Φόρεστ: Σαμπά, ΜακΚένα, Φιγκεϊρέδο, Γουόραλ, Κόλμπακ, Γκάρνερ, Γιάτες (79' Καφού), Σπενς, Ζίνκερνάγκελ, Σάριτζ, Τζόνσον.