Στο +18 χωρίς να φορτσάρει!!

Παρασκευή, 17 Δεκεμβρίου 2021 - 21:46

Η εκκίνηση στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν ήταν καλή για τον Ολυμπιακό και έμεινε χωρίς καλάθι για σχεδόν 4 λεπτά! Βέβαια, αυτό το διάστημα έπαιξε καλή άμυνα και δέχτηκε 4 πόντους όλους κι όλους. Ο Γιουσουφά Φαλ και ο Νάιτ μείωσαν σε 20-14, με τον Μάρτιν από ασίστ του Σλούκα και τον Σλούκα να κάνουν το 24-14.

Ο ΜακΚίσικ σκόραρε μπροστά στον θηριώδη Γιουσουφά Φαλ για το 26-16, ο Ντιό μείωσε με τρίποντο σε 26-19, για να ακολουθήσει το 28-19 με Ντόρσεϊ και το 31-19 με τον ανεβασμένο Σλούκα!

Μάλιστα, με τέσσερις διαδοχικές βολές από Ντόρσεϊ και ΜακΚίσικ η διαφορά πήγε και στο +14 (35-21). Ο Φαλ έκανε υπέροχη κίνηση και κάρφωσε για το 37-21, με τον Ντόρσεϊ να σκοράρει για δύο για το +18 του Ολυμπιακού. Αυτό το 39-21 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.