Κακές επιθέσεις, ψαλιδίστηκε η διαφορά!

Πέμπτη, 23 Δεκεμβρίου 2021 - 22:16

Ο Ολυμπιακός μπήκε στο τρίτο δεκάλεπτο με το δίποντο του Βεζένκοβ για το 32-47, αλλά οι επιθέσεις του στα πρώτα 5’ δεν ήταν καλές, με αποτέλεσμα να οδηγηθεί σε κακές επιλογές και σε λάθη.

Ακολούθησε 7-0 σερί του Παναθηναϊκού για το 39-47 με 4 πόντους του Παπαγιάννη και τρίποντο του Νέντοβιτς. Ο Ουόκαπ σκόραρε για το 39-49, αλλά ο Μποχωρίδης για τρεις και ο Παπαπέτρου από κοντά μείωσαν σε 44-49, με τον Μπαρτζώκα να καλεί τάιμ άουτ. Δεν ήταν καλή η εικόνα του Ολυμπιακού σε αυτό το διάστημα, με βιαστικές και κακές επιλογές στην επίθεση. Και νέο 7-0 για τους «πράσινους» έφερε το καλάθι του Παπαγιάννη για το 46-49, την ώρα που ο Ολυμπιακός είχε σκοράρει 4 πόντους τα 8 πρώτα λεπτά! Απίθανο!

Αυτό το αρνητικό σερί έλαβε τέλος με το τρίποντο του Σλούκα για το 46-52, με τον Μποχωρίδη να ευστοχεί από τα 9 μέτρα για το 49-52. Ο Φαλ με υπέροχη κίνηση έκανε το 49-54, φτάνοντας τους 4 πόντους και ο Νέντοβιτς μείωσε με λέι απ σε 51-54, σκορ στον αγώνα μετά από τρία δεκάλεπτα.