Ντράπηκε και η ντροπή στο ΟΑΚΑ!

Πέμπτη, 8 Ιουνίου 2023 - 22:29

Η διαιτητική τριάδα φροντίζει να... καθαρίσει με συνοπτικές διαδικασίες τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Είδε ότι ο Παναθηναϊκός παρά το +12 της πρώτης περιόδου είναι ανίκανος να μείνει μπροστά στο σκορ και έτσι αποφάσισε να τον βοηθήσει με κάθε τρόπο.

Μάλιστα, στα 9'20'' για το τέλος της τρίτης περιόδου, ο Γουόκαπ αποβλήθηκε από το παιχνίδι με τεχνική ποινή. Ο Αμερικανός γκαρντ του Θρύλου είχε χρεωθεί με ένα αντιαθλητικό-εφεύρεση από το πρώτο μέρος του ματς, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο δέχτηκε ακόμη μία τεχνική ποινή η οποία... δεν υπάρχει!

Έτσι, ο Θρύλος έμεινε μόνο με τον Λούντζη στο ''1'' αφού, ο Κώστας Σλούκας απουσιάζει από το ντέρμπι λόγω γαστρεντερίτιδας. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γουόκαπ ήταν ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού, με 14 πόντους στο ημίχρονο.

Ντράπηκε και η ντροπή!

Μόνο έτσι! Τον «καθάρισαν»!

Με μια σφαγιαστική διαιτησία από εποχές Βασιλακόπουλου και πολλά προβλήματα, στο 1-1 η σειρά. Τα λέμε την Κυριακή...