Εξάρα η Μπάγερν, σε κακή κατάσταση ο Ερυθρός Αστέρας...

Τετάρτη, 27 Νοεμβρίου 2019 - 00:03

Από απόψε πήρε την πρόκριση και την πρώτη θέση στον όμιλο η Μπάγερν Μονάχου. Οι Βαυαροί διέλυσαν τον Ερυθρό Αστέρα που είναι ο επόμενος αντίπαλος του Ολυμπιακού με 6-0, με τον Λεβαντόφσκι να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής με τέσσερα γκολ.

Μάλιστα, ο Πολωνός επιθετικός πέτυχε όλα τα γκολ μέσα σε διάστημα 16 λεπτών, κάνοντας το πιο γρήγορο καρέ στην ιστορία της διοργάνωσης.

Η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Γκορέτσκα αλλά τα πάντα τελείωσαν στο δεύτερο 45λεπτο. Εκεί ο Λεβαντόφσκι από το 53ο λεπτό μέχρι και το 68ο, πέτυχε τέσσερα γκολ (53’, 60’, 64’, 68’) και καθάρισε τα πάντα για την ομάδα του.

Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Τολισό στο 90ο λεπτό.

Ένα λάθος άλλαξε τα πάντα…

Το λάθος του Μεριά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, του Τότεναμ-Ολυμπιακός στο Λονδίνο, έφερε το ματς… τούμπα. Κρίμα…