Σε τρία παιχνίδια έχει δεχθεί ένα τέρμα η Ομόνοια, αλλά...

Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου 2020 - 20:09

Η Ομόνοια πριν αντιμετωπίσει τον Ερυθρό Αστέρα, είχε παίξει ήδη δύο προκριματικούς γύρους. Και τα δύο παιχνίδια εκτός έδρας και μάλιστα δεν δέχθηκε γκολ σε κανένα από αυτά.

Στον πρώτο προκριματικό γύρο επικράτησε 1-0 της Αραράτ (στην παράταση) και στον β' γύρο πέρασε από τη Βαρσοβία, επικρατώντας 2-0 της Λέγκια (στην παράταση)!
Στην αναμέτρηση με τους Σέρβους δέχθηκε το γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και προκρίθηκε στα πέναλτι.

Με την ίδια νοοτροπία θα αγωνιστεί και απέναντι στον Ολυμπιακό. Θα προσπαθήσει να «θωρακίσει» τα μετόπισθέν της και να μην δεχτεί γκολ.

Οι «ερυθρόλευκοι» γνωρίζουν φυσικά ότι οι Κύπριοι θέλουν προσοχή, ότι δεν δέχονται εύκολα τέρμα και ότι όλα τους τα παιχνίδια στην Ευρώπη για εφέτος ήταν… θρίλερ! Φυσικά η γραμμή κρούσης του Ολυμπιακού δεν συγκρίνεται με τους υπόλοιπους αντιπάλους που είχε μέχρι τώρα η Ομόνοια.