445’ και συνεχίζει το «ερυθρόλευκο» τείχος!

Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2020 - 00:11

Το μηδέν στην άμυνα κράτησε ο Ολυμπιακός για άλλο ένα παιχνίδι φέτος στο πρωτάθλημα, κάτι που έχει κάνει στα 7 από τα 8 που έχει δώσει ως τώρα! Συνολικά, μάλιστα, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν δεχτεί μόλις γκολ στη σεζόν στη Super League!

Το μοναδικό τέρμα που δέχτηκαν ήταν στο 5ο λεπτό του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα (1-1), στις 4 Οκτωβρίου. Από τότε έχουν περάσει συνολικά 4 αγώνες και 445 λεπτά που ο Ολυμπιακός κρατάει ανέπαφη την εστία του.

Ο Θρύλος ξεκίνησε με το 3-0 επί του Αστέρα Τρίπολης και μετά με το 2-0 επί του Παναιτωλικού.

Ακολούθησε το 1-1 που προαναφέραμε με τον ΠΑΣ Γιάννινα και μετά ήρθαν τέσσερις συνεχόμενες νίκες, με μηδέν παθητικό...

4-0 τον Ατρόμητο, 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης, 2-0 τον ΟΦΗ και το βράδυ του Σαββάτου 1-0 τον Παναθηναϊκό.

445’ χωρίς να δεχτεί γκολ το «ερυθρόλευκο» τείχος! Και συνεχίζει...