Με «οδηγό» το δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός (video)

Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου 2021 - 19:06

Στον Βόλο απέναντι στην ομώνυμη ομάδα δοκιμάζεται τη Δευτέρα ο Ολυμπιακός και θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Ο Θρύλος καλείται να γυρίσει στα θετικά αποτελέσματα μετά από την ήττα από τον Παναθηναϊκό και την ισοπαλία με τον Άρη. Θα πρέπει, όμως, να προσέξει πολύ απέναντι στον Βόλο, κόντρα στον οποίο στον πρώτο γύρο, στο Καραϊσκάκη, είχε δυσκολευτεί αρκετά.

Το 4-1 ενδεχομένως και να μη «λέει» τα πάντα, υπό την έννοια, πως ο Ολυμπιακός τα είχε βρει σκούρα στον αγώνα του πρώτου γύρου.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11’ με το πέναλτι του Μπαριέντος και το γύρισε με την αυτοθυσία του Μασούρα στο 45+3’ και με τα τρία γκολ του Ελ Αραμπί στο 66’, στο 80’ και στο 92’.

Ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε τον Βόλο, τον έκλεισε στα καρέ του και πήρε μία φαινομενικά εύκολη νίκη. Δεν ήταν τέτοια, όμως. Και ανάλογη εικόνα με εκείνη του β’ ημιχρόνου, θα πρέπει να έχει τη Δευτέρα στο Πανθεσσαλικό.

Ο Παπασταθόπουλος είναι ξανά στην αποστολή, άρα έχει αποφύγει τα χειρότερα...