Τον έχει «καρφώσει» και ο Χολέμπας τον Άρη! Το θυμάστε; (video)

Κυριακή, 21 Μαρτίου 2021 - 12:58

Ήταν 11 Μαρτίου του 2012… Ο Ολυμπιακός υποδεχόταν τον Άρη, στο Καραϊσκάκη, για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ! Και τον νικούσε με το άνετο και ευρύ 3-0! Ένας ποδοσφαιριστής, ο οποίος είχε δώσει τότε το παρών και είναι παρών και σήμερα, στην αποστολή του Θρύλου, είναι ο Χοσέ Χολέμπας, ο οποίος μαζί με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο, έχουν φάει αυτά τα ματς με το… κουτάλι! Ο Χοσέ, μάλιστα, δεν είχε γράψει απλώς συμμετοχή, τότε, αλλά είχε βάλει και… γκολ, στον Άρη! Και μάλιστα με πέναλτι!

Το 1-0 είχε κάνει ο Μαρκάνο, για να κάνει το 2-0 ο Χολέμπας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και να κλείσει το σκορ ο Μιραλάς στο 69’.

Το θυμάστε; Για δείτε παρακάτω τη φάση:

Αντιμέτωπος με τον Άρη σήμερα ο Ολυμπιακός, στις 17:15, στο Καραϊσκάκη, στην πρεμιέρα των πλέι οφ του Super League 1...