Τεσσάρα στη Ρόδο ο Λεβαδειακός, με τρομερό Κωστή! (highlights)

Σάββατο, 27 Μαρτίου 2021 - 16:38

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2, ο Λεβαδειακός έκανε… περίπατο, στην έδρα του Διαγόρα, νικώντας με 4-0! Το σκορ δεν λέει όλη την εικόνα, αφού ο Διαγόρας ήταν εξαιρετικά δύσκολος αντίπαλο, για τους Βοιωτούς και αυτό το 4-0 δεν ήρθε και τόσο εύκολα… Ο Κωστή του Ολυμπιακού, ο οποίος παίζει δανεικός στην ομάδα της Λιβαδειάς, ήταν καταλυτικός.

Ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 74ο λεπτό και ξεκλείδωσε την άμυνα του Διαγόρα, γράφοντας το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Κύπριος διπλασίασε τα τέρματα, κάνοντας το 2-0 για τον Λεβαδειακό. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ακόμη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, με τον Πολέτο και τον Θεοχάρη να διαμορφώνουν το τελικό 4-0 για την ομάδα της Λιβαδειάς.