Λουντογκόρετς-ΤΣΣΚΑ 1948 3-0 (Τελικό)

Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021 - 20:56

Την ΤΣΣΚΑ 1948 υποδέχεται η Λουντογκόρετς για τη 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Βουλγαρίας και θέλει να ζευγαρώσει τις νίκες της λίγο πριν έρθει στον Πειραιά για τον πρώτο αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Στην πρεμιέρα είχε νικήσει 3-1 εκτός έδρας τη Λοκομοτίβ Πλόβντιβ.

Θυμίζουμε, το πρώτο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό είναι στο Καραϊσκάκη την Τρίτη 3/8 και το δεύτερο στη Βουλγαρία στις 10/8.

Παρακολουθήστε σε live ενημέρωση τον αγώνα.

Τέλος στο παιχνίδι (3-0).

91' Δοκάρι η Λουντογκόρετς με πλασέ του Ροτάριου.

90' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. Είναι η φάση... να τελειώνουμε, αφού έπεσε πολλή βροχή προς το τέλος.

74' Αλλαγή η Λουντογκόρετς. Έξω ο Τσιμποτά, μέσα ο Ντεσπόντοφ.

73' 3-0 Γκολ η Λουντογκόρετς. Γύρισμα Σισίνιο, η μπάλα κόντραρε και ο Μανού από κοντά έκανε το 3-0.

65' 2-0 Γκολ η Λουντογκόρετς. Ο Ροτάριου, λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έκανε υπέροχο κοντρόλ, ωραία ενέργεια και πλασέ με το αριστερό.

62' Τριπλή αλλαγή η Λουντογκόρετς. Βγήκαν Τεκπετέι, Μπατζί, Βάντερσον, μπήκαν Ροτάριου, Γκονσάλβες, Κολί.

61' Κίτρινη κάρτα στον Τερζίεφ (Λουντογκόρετς).

60' Ο Σισίνιο μπήκε στην περιοχή από δεξιά, τελείωσε μόνος του τη φάση αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της ΤΣΣΚΑ 1948.

59' Ακυρώθηκε γκολ του Μανού, υποδείχθηκε οφσάιντ και επιβεβαιώθηκε με τη χρήση του VAR

58' Σέντρα Τεκπετέι, πλασέ στην κίνηση ο Τσιμποτά, άουτ.

56' Κεφαλιά του Πίργκοφ (ΤΣΣΚΑ 1948), μπλοκάει εύκολα ο Παντ.

49' Απειλεί εκ νέου η Λουντογκόρετς: Πλασέ του Γιάνκοφ, λίγο άουτ η μπάλα.

48' Σουτ του Τεκπετέι μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

45' Τέλος στο πρώτο ημίχρονο (1-0).

45+5' 1-0 Γκολ η Λουντογκόρετς. Γέμισμα Σισίνιο, ο Τεκπετέι έπιασε την κεφαλιά που πήρε περίεργη τροχιά και έκανε το 1-0. Φοβερό, ούτε 30'' δεν πρόλαβε να παίξει ο τερματοφύλακας και δέχτηκε γκολ.

45+4' Έξω ο Ναούμοφ, μέσα ο Τοντόροφ για την ΤΣΣΚΑ 1948.

Συνεχίζεται ο αγώνας. Παίζονται ήδη οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Θα γίνει αλλαγή τελικά. Δεν μπορεί να συνεχίσει!

45' Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος... και βλέπουμε. Τώρα σηκώθηκε ο τερματοφύλακας της ΤΣΣΚΑ 1948 (Ναούμοφ).

42' Ο Τσιμποτά γύρισε στον αμαρκάριστο Μανού (Λουντογκόρετς), αλλά ο Ναούμοφ έκανε καθοριστική επέμβαση και δείχνει να χτύπησε στο κεφάλι. Κίτρινη κάρτα στον Μανού για τη φάση.

40' Απευθείας φάουλ του Ιβάνοφ (ΤΣΣΚΑ 1948), μαζεύει σταθερά ο Παντ.

38' Κίτρινη κάρτα στον Τεκπετέι, έχασε τον παίκτη του και τον σταμάτησε με φάουλ.

31' Σουτ του Γιόσκοφ (ΤΣΣΚΑ 1948), αλλά γλίστρησε και η μπάλα δεν πήρε δύναμη, μπλόκαρε άνετα ο Παντ.

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα. Κακό παιχνίδι ως τώρα.

23' Κίτρινη κάρτα στον Σισίνιο που έχασε τον αντίπαλό του και πριν μπει στην περιοχή τον κράτησε όσο μπορούσε.

21' Πρώτη υποψία ευκαιρίας για τη Λουντογκόρετς: Φάουλ του Βάντερσον, κεφαλιά του Τεκπετέι, αρκετά άουτ η μπάλα.

14' Βολέ του Βάντερσον στην κίνηση, μετά από κόρνερ, κόντραρε η μπάλα και απομάκρυνε η άμυνα της ΤΣΣΚΑ 1948.

5' Σουτ του Ιβάνοφ (ΤΣΣΚΑ 1948), λίγο άουτ η μπάλα

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.

Η ενδεκάδα της Λουντογκόρετς: Παντ, Σισίνιο, Τερζίεφ, Πίνας, Μανού, Τσιμποτά, Μπαντζί, Σα, Τεκπέτεϊ, Γιάνκοφ, Βάντερσον.

Στον πάγκο: Καλίνα, Νεντιάλκοφ, Γκονσάλβες, Ντεσπόντοφ, Βερντόφ, Ροτάριου, Κολί.

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Λουντογκόρετς στο Twitter.