Προηγήθηκε 2-0, αλλά γκέλαρε η Αντβέρπ!

Κυριακή, 29 Αυγούστου 2021 - 18:59

Μπορεί να προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, εντούτοις η Αντβέρπ δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη και έμεινε στο 2-2 εντός έδρας με τη Λέουβεν. Δέχτηκε πολλές φάσεις, μαζί και δύο γκολ και έτσι «πέταξε» δύο βαθμούς.

Ο Μέρτενς με αυτογκόλ στο 38’ έκανε το1-0 και ο Φρέι με πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε το 2-0.

Ωστόσο, η Λέουβεν επέστρεψε. Μείωσε με τον Οζκασάρ στο 55’ και ισοφάρισε με τον Σενγκέλια στο 76’, ενώ στο 93’ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντεβάστ.

Κάπως έτσι, η Αντβέρπ έμεινε στο 2-2 με τη Λέουβεν για την 6η αγωνιστική στο βελγικό πρωτάθλημα.

Θυμίζουμε, ο Ολυμπιακός θα βρει την Αντβέρπ απέναντί του στον 4ο όμιλο του Europa League με Φενέρμπαχτσε και Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Η ενδεκάδα της Αντβέρπ: Μπουτέζ, Ντε Λατ, Ένγκελς, Βίνες, Μπατάιλε (60’ Μπούτα), Ναϊνγκολάν, Γκέρκενς, Γιουσούφ (46’ Βερστράτε), Φρέι (60’ Έγκεσταϊν), Φίσερ, Μιγιόσι (60’ Μπαλικβίσα).

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Αντβέρπ στο Twitter.

Ο Μαρτίνς κρίνει πως η ομάδα χρειάζεται τόνωση δεξιά, στην άμυνα.