Νότιγχαμ Φόρεστ: Και τώρα, τα παίζει όλα για άνοδο στην Premier League μέσω πλέι οφ!

Τρίτη, 3 Μαΐου 2022 - 23:19

Το πάλεψε η Νότιγχαμ, ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, όχι όμως και στο δεύτερο και ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Μπόρνμουθ, στον αγώνα που έκρινε το δεύτερο εισιτήριο για την Premier League.

Η Μπόρνμουθ νίκησε 1-0 με γκολ του Μουρ στο 83’ από ασίστ του Μπίλινγκ και έτσι επέστρεψε στην Premier League.

Ο αγώνας για την άνοδο συνεχίζεται για τη Νότιγχαμ Φόρεστ που καλείται να πάρει την άνοδο και το τρίτο εισιτήριο για την Premier League μέσα από τα πλέι οφ.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Νότιγχαμ ήταν ανταγωνιστική και με καλύτερες στιγμές, ενώ προς το τέλος των 45’ θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ, όταν δεν της δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Σάριτζ από τον τερματοφύλακα και εν τέλει υποδείχθηκε ανύπαρκτο οφσάιντ. Στο δεύτερο, όμως, η Μπόρνμουθ μπήκε πιο δυνατά, ήταν καλύτερη και έφτασε στη νίκη λίγο πριν το τέλος.

Η 11άδα της Νότιγχαμ Φόρεστ: Σαμπά, Γουόραλ, Κουκ (84’ Λόλεϊ), ΜακΚένα, Σπενς, Γέιτς, Γκάρνερ, Κόλμπακ (84’ Λάρια), Ζίνκερναγκελ (84’ Μάιτεν), Τζόνσον, Σάριτζ.

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Νότιγχαμ Φόρεστ στο Facebook.