Το «παστέλωσε» ο Χάμες με την Κολομβία. Δεν θα αργήσει να το «παστελώσει» και με τη φανέλα του Θρύλου… Ο διεθνής Κολομβιανός άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, στο φιλικό του Σαββάτου και έδειξε ότι παραμένει στο κορυφαίο ποδοσφαιρικό επίπεδο. Τώρα μάλιστα, που αναγεννιέται μέσα από τη μεταγραφή του στον Θρύλο… τρόμος για όλους τους «απέναντι». Είτε του Ολυμπιακού, είτε της Εθνικής Κολομβίας…
Ο Χάμες άνοιξε το σκορ για την εθνική της χώρας του και παράλληλα τον δρόμο για μια εμφατική νίκη. Αποθεώθηκε και στην αλλαγή του, δείχνοντας ότι το κοινό… λιώνει για πάρτη του. Εμείς εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε προλάβει ακόμη να δούμε… τίποτα. Τι απόλαυση να βλέπεις τον παιχταρά να την καρφώνει στα δίχτυα και να ξέρεις ότι φορά την ερυθρόλευκη…
Ο Κώστας Φορτούνης έχει δρόμο να διανύσει για να πιάσει την απόδοση που ξέρουμε ότι μπορεί, αλλά στο φιλικό του Σαββάτου (24/9) έδειξε ορισμένα από τα στοιχεία που τον καθιέρωσαν.