Καραμπάγκ: Το γύρισε στο δεύτερο

Σάββατο, 1 Οκτωβρίου 2022 - 18:58

Το 7/7 στο πρωτάθλημα στο Αζερμπαϊτζάν έκανε η Καραμπάγκ που νίκησε και τη Νέφτσι με 3-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ισραφίλοβ με κεφαλιά έκανε το 0-1 στο 24’, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλος του Ολυμπιακού έβγαλε αντίδραση και το γύρισε.

Ο Κάντι με δυνατό σουτ στο 56’ έκανε το 1-1 και ο Ζουμπίρ με ωραία ενέργεια και «τσίμπημα» της μπάλας το 2-1 στο 67’. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Οβούσου στο 74’ με πλασέ σε τετ α τετ, ενώ λίγο νωρίτερα, στο 70’, ο ίδιος είχε αστοχήσει σε τετ α τετ.

Θυμίζουμε, ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Καραμπάγκ την προσεχή Πέμπτη (6/10, 22:00) στο Καραϊσκάκη για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η ενδεκάδα της Καραμπάγκ: Μαχαμανταλίγεφ, Καφαρκουλίγεφ, Χουσεΐνοφ Μπ., Κάντι, Αντράντε (71’ Ρομαό), Μουσταφαζαντά, Οβούσου, Καράγεφ (83’ Ιμπραχίμλι), Ρίτσαρντ (71’ Όζομπιτς), Βέσοβιτς (81’ Χουσεΐνοφ Α.), Ζουμπίρ (81’ Σειντάγεφ).

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Καραμπάγκ στο Facebook.