Ξέσπασε η Ναντ!

Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2022 - 17:57

Επιστροφή στις νίκες για τη Ναντ, που κέρδισε 4-1 την Μπρεστ με ανατροπή σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Ήταν η δεύτερη νίκη της στη Γαλλία και πρώτη μετά από εκείνο το 3-1 επί της Τουλούζ στις 28/8!

Η Ναντ είχε χαμένο πέναλτι στο 12’ με τον Μπλας και έμεινε πίσω στο σκορ από το γκολ του Φαντιγκά στο 18’ (0-1)! Όμως, κατάφερε να αντιδράσει και με δύο γκολ σε δύο λεπτά, το γύρισε γρήγορα! Στο 35’ με πέναλτι του Σιμόν και στο 36’ με τον Γκαναγκό έκανε το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μοχάμεντ στο 71’ από ασίστ Σισοκό και ο Σισοκό στο 88’ από ασίστ του Μπλας, διαμόρφωσαν αυτό το 4-1.

Η ενδεκάδα της Ναντ: Λαφόν, Άπια (84' Καστελέτο), Γκιρότο, Παλουά, Μερλίν, Μουτουσαμί, Σιριβέγια (89' Κοκό), Μπλας, Γκαναγκό (67' Σισοκό), Σιμόν (84' Κορσιά), Μοχάμεντ (84' Γκεσάν).