Το κάρφωσε με φαουλάρα ο Αλγκασίμ Μπα! (video)

Κυριακή, 25 Ιουνίου 2023 - 12:08

Ο Αλγκασίμ Μπα βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση. Στη φετινή σεζόν πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις με τον Ολυμπιακό Β', κυρίως στο δεύτερο μισό της Super League 2. Ο στράικερ των «ερυθρόλευκων» είχε 9 γκολ με τη φανέλα της ομάδας του Πειραιά και βοήθησε το σύνολο του Αριέλ Ιμπαγάσα στον μέγιστο βαθμό.

Ο Μπα αγωνίζεται και στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής Κ23 και όπως φαίνεται συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε! Ο νεαρός ποδοσφαιριστής είχε στείλει τη Γουινέα στην τελική φάση της διοργάνωσης με δικό του τέρμα, ενώ σκόραρε και στην πρεμιέρα του τουρνουά, απέναντι στο Μαρόκο.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σκόραρε με μία πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση, αιφνιδιάζοντας τον τερματοφύλακα που είχε απέναντί του. Για την ιστορία, το Μαρόκο ήταν αυτό που πήρε τη νίκη με 2-1, με δύο εκτελέσεις πέναλτι του Αμπντέ. Η Γουινέα σκόραρε στο 98' όμως με υπόδειξη του VAR το γκολ ακυρώθηκε.