Ισόπαλος ο Ολυμπιακός Β’ στην Κρήτη...

Σάββατο, 4 Νοεμβρίου 2023 - 14:55

Έκτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2 και ο Ολυμπιακός έμεινε στο 2-2 κόντρα στον Γιούχτα στο «Βουζουνεράκειο», για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2. Οι Πειραιώτες είχαν τις ευκαιρίες τους στο ματς, ενώ και ο Γιούχτας έχασε τις δικές του. Σε ένα αρκετά μοιρασμένο παιχνίδι, ο Παπαδούδης έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση και δήλωσε βροντερό «παρών» στις ευκαιρίες των Κρητικών, κρατώντας τον Ολυμπιακό Β’! Τα γκολ του Ολυμπιακού Β΄, ο Κωστή στο 4’ και ο νεαρός Παπακανέλλος στο 81’.

Μετά από 6 ματς, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα έχει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα και παρέμεινε αήττητη για τέταρτο σερί ματς.

Το ματς καρέ-καρέ:

Η ενδεκάδα του Θρύλου: Παπαδούδης, Αλγκασίμ Μπα, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Μαρίνος, Κωστή, Αργυρίου

Oι αναπληρωματικοί: Περλέσι, Βλαχομήτρος, Λιάτσος, Παπακανέλλος, Κεραμιδάς, Μαυρουδής, Κωστούλας, Πινακάς, Καρακούτης

4’ Γκολ για τον Ολυμπιακό Β’! Ο Κωστή μπήκε από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, απέφυγε τον αντίπαλο του και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

8’ Ο Μπουτσάκης παίζει κάθετα για τον Νοικοκυράκη, ο οποίος έκανε το σουτ με τον Μπαγκαλιάνη να κόβει σωτήρια!

10’ Σουτ του Πολυχρόνη, ο Παπαδούδης δεν υπολογίζει σωστά και απομακρύνει σε κόρνερ.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Αριέλ Ιμπαγάσα για διαμαρτυρία.

30' Κίτρινη και στον Τσέλιο.

40’ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β’! Μετά ωραία κυκλοφορία μπάλας, ο Μαρίνος μπήκε στην περιοχή θέλησε να δώσει έτοιμο γκολ στον Μπα, όμως ο Κόλα έκοψε σωτήρια την παράλληλη πάσα του αρχηγού του Ολυμπιακού.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Γιούχτας-Ολυμπιακός Β’ 0-1

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

51’ Γκολ για τον Γιούχτα.Κεφαλιά του Αλεξόπουλου μετά από κόρνερ και 1-1.

59′ Γκολ για τον Γιούχτα. Ο Ροβίθης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σκόραρε για το 2-1!

61' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Κωστή, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Πρινιωτάκη.

62’: Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό Β'. Σγουρός, Αργυρίου και Αποστολόπουλος περνούν εκτός και μπαίνουν οι Μαυρουδής, Κωστούλας και Καρακούτης.

70’: Aλλαγή για τον Ολυμπιακό Β' Βλαχομήτρος αντί Μαρίνου στο ματς.

75’ Ο Καράκουτης έκανε το σουτ στην αγκαλιά του Πρινιωτάκη.

81' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Β', 2-2! Ο Παπακανέλλος με την είσοδο του νικά τον Πρινιωτάκη από κοντά και γράφει το 2-2.

82' Ο Μπρους κάνει σωτήρια επέμβαση πριν γίνει απειλητικός εκ νέου ο Παπακανέλλος.

Tέλος αγώνα. Γιούχτας-Ολυμπιακός Β’ 2-2.

Γιούχτας (Νίκος Σουργιάς):Πρινιωτάκης, Γελαδάρης (87′ Μάρκι), Liporace, Φαζός, Κόλα, Ροβίθης (72′ Κωστανάσιος), Μπουτσάκης (72′ Βρεττός), Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης (87′ Τζανής), Bruce, Αλεξόπουλος

Ολυμπιακός Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (64′ Κωστούλας), Τσέλιος (79′ Παπακανέλλος), Αποστολόπουλος (64′ Μαυρουδής), Κουτσίδης, Μαρίνος (71′ Βλαχομήτρος), Κωστή, Αργυρίου (64′ Καρακούτης)