Ολυμπιακός: Οι μεγάλες ευκαιρίες από Ελ Κααμπί και Έσε! (videos)

Κυριακή, 31 Μαρτίου 2024 - 21:37

Στο 0-0 έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στην ΟPAP Arena στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με αντίπαλο την ΑΕΚ, για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί, αλλά μετά την μεγάλη ευκαιρία του Μασούρα, Έσε και Ελ Κααμπί δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Πιο συγκεκριμένα, στο 45+1’, ο Σαντιάγκο Έσε βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασιάδη μετά από ωραία ανάπτυξη, έκανε το σουτ, αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ κράτησε δύσκολα το μηδέν. Δύο λεπτά μετά, ο Τσικίνιο έκοψε τη μπάλα στο κέντρο, τροφοδότησε τον Ποντένσε, ο οποίος πέρασε τη μπάλα στον Ελ Κααμπί, αλλά σε ανεπανάληπτο τετ α τετ με τον Αθανασιάδη νικήθηκε από τον πορτιέρε της ΑΕΚ

Δείτε τις φάσεις:

Πόρνη μπάλα!

Ο Ολυμπιακός πάτησε την ΑΕΚ, έχασε τα άχαστα και το πλήρωσε δεχόμενος γκολ στο 90'+1' (1-0).