Μπροστά έβαζε, πίσω έτρωγε η Φενέρ! (video)

Τετάρτη, 3 Απριλίου 2024 - 23:03

Τρεις πόντους πρόσθεσε στο… σακούλι της, για το πρωτάθλημα της Τουρκίας, η Φενέρμπαχτσε, η οποία έδειξε χαρακτήρα κόντρα στην Αδάνα Ντεμίρσπορ και επικράτησε με 4-2 και εδραιώθηκε στην κορυφή και μείωσε εκ νέου τη διαφορά από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Ένα ματς στο οποίο η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Conference League έδειξε πως διαθέτει τρομερή επιθετική λειτουργία αλλά και προβληματική άμυνα.

Η Φενέρ προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Τζίκου μετά από ασίστ του Μούλντουρ. Παρόλα αυτά, η χαρά τους κράτησε για μικρό διάστημα, αφού μόλις στο 25’ ο Μπαλοτέλι βρήκε δίχτυα για το 1-1 που παρέμεινε ως το φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η αντίπαλος του Θρύλου μπήκε με το πόδι στο… γκάζι και μέχρι το 70’είχε πετύχει με τους Τζέκο (51’) και Τάντιτς (70’). Οι γηπεδούχοι έδειξαν φλυαρία και αγχώθηκαν ξανά λίγο αργότερα όταν ο Μπαράσι μείωσε ξανά στο… γκολ στο 80ο λεπτό, αλλά ο Ντουρσούν στο 85’ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για να διαμορφώσει το τελικό 4-2.