Συνεχίζουν αήττητοι οι Νέοι!

Σάββατο, 15 Οκτωβρίου 2011 - 18:53

Οι Νέοι του Θρύλου μετά από το ματς κόντρα στην ΑΕΚ στο Καπανδρίτι το μεσημέρι του Σαββάτου, που έληξε 1-1, εξακολουθούν να παραμένουν αήττητοι στη Superleague κάτω των 20 ετών.

Η ομάδα των «ερυθρολεύκων» φέτος έχει ξεκινήσει μία εξαιρετική πορεία και αν δεν ήταν άτυχη στις καθυστερήσεις θα είχε πάρει το διπλό στο Καπανδρίτι και θα είχε κάνει το 4 στα 4.

Το ματς στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο «φτωχό» από το δεύτερο, στο οποίο μπήκαν τα γκολ, ενώ σημειώθηκαν και μεγάλες φάσεις, με τον Διαμαντάκο στο 87’ και το δοκάρι των Πειραιωτών στο 90’ + 3.

Οι Πειραιώτες του Σίνισα Γκόγκιτς, όπως στα περισσότερα ματς μέχρι τώρα, «πάλεψαν» έως το τέλος, ωστόσο η τύχη δεν θέλησε να τους κάνει το χατίρι και να κάνουν την τέταρτη νίκη σε ισάριθμές αναμετρήσεις.

Τα γκολ σημείωσαν, ο Διαμαντάκος που έβαλε μπροστά τον Θρύλο στο 51' και ο Κλωναρίδης που ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα.

Η εξέλιξη:

Τέλος του ματς.

90' + 4 Αποβολή του Αρέστη, με δεύτερη κίτρινη.

90' + 3 Δοκάρι με τον Σούκια.

82' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντάκο.

53’ Γκολ για την ΑΕΚ, με κεφαλιά του Κλωναρίδη σε κόρνερ του Αργυρίου.

ΓΚΟΛ! Με τον Διαμαντάκο στο 51’ ο Θρύλος πήρε το προβάδισμα στο Καπανδρίτι! Ο νεαρός φορ πλάσαρε εύστοχα, από σέντρα του Λυκόγιαννη.

37' Κίτρινη στον Βαλεριάνο για μαρκάρισμα σε αντίπαλο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΕΚ (Ντανιέλ Μπατίστα): Μυλωνόπουλος, Τσουκαλάς, Εγγλέζου, Χέλγκασον, Μπουγαϊδης, Γαρουφαλιάς, Αργυρίου, Ντούμπερετς, Τσίτας, Κλωναρίδης, Παπαδημητρίου

Ολυμπιακός (Σίνισα Γκόγκιτς): Βλάχος, Σιώπης, Βαλεριάνος, Ρουγκαλάς, Σούλης, Σταμογιάννος, Βουτσιώτης, Κοτσαρίδης, Διαμαντάκος, Γκόγκιτς, Λυκόγιαννης.

Ένα γκολ του Μιραλάς, ένα γκολ της ΑΕΚ που βγήκε από φάουλ και τα λάθη του Κωσταντινέα έφεραν το 1-1 στο ΟΑΚΑ.