Ένας Ι-μπαγάσας «μάγος»

Κυριακή, 9 Φεβρουαρίου 2014 - 20:15

Στο 71ο λεπτό του αγώνα με τη Βέροια μπήκε ο Ιμπαγάσα. Ναι μεν το σκορ ήταν 3-0, αλλά ακόμα και έτσι, μας μάγεψε για μια ακόμα φορά. Πλάκα κάνει ο 37χρονος ο οποίος μπόρεσε να κάνει 1-2 μπαλιές από τις οποίες προήλθαν τα επόμενα γκολ του Ολυμπιακού. Βρισκόταν στον άξονα και παρατηρούσε προσεκτικά κάθε κίνηση των συμπαικτών του πριν κάνει την πάσα.

Μία από τις πάσες που έκανε, μάλιστα, παραλίγο να καταλήξει γκολ, αλλά ο Τσόρι δεν στόχευσε καλά και έχασε μια σημαντική ευκαιρία. Ο Ιμπαγάσα είδε τον συμπατριώτη του που ετοιμαζόταν να κάνει κίνηση και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε, βγάζοντας μόνο του τον Τσόρι.

Το σουτ ήταν άστοχο, αλλά όλα τα λεφτά η μπαλιά του Ι-μπαγάσα. Τεράστιος ποδοσφαιριστής που ακόμα και στα τελειώματά του, ακόμα και στα περίπου 20 λεπτά που έπαιξε, έδειξε ότι το τόπι δεν ξεχνιέται.

Πραγματικά τεράστιος!

Τιτιβίσματα για Μήτρογλου!

Οι φίλοι της Φούλαμ με tweets έδειξαν την απογοήτευσή τους για τον αποκλεισμό του «πιστολέρο» από την αποστολή του ματς με τη Γιουνάιτεντ.

Σκόραρε ο Βάις...

Ένα γκολ με τη βοήθεια αντιπάλου σημείωσε στο παιχνίδι με την Αλ Χιντ ο Βλάντιμιρ Βάις...