Ολυμπιακός-Ραντνίτσκι: «Έσφιξε» την άμυνα του και +2 στο ημίχρονο

Τρίτη, 11 Ιανουαρίου 2022 - 18:01

Ο Θρύλος μπήκε δυναμικά στο δεύτερο οκτάλεπτο, βελτιώνοντας την αμυντική του εικόνα και κράτησε ανέπαφη την εστία του για τα πρώτα τρία λεπτά. Ο Ολυμπιακός στα 5:28, έκανε το 5-3, με ένα εντυπωσιακό γκολ του Μουρίκη, το οποίο προήλθε από τρομερή ομαδική ενέργεια στον παίκτη παραπάνω.

Η τρομερή αμυντική εικόνα του Θρύλου συνεχίστηκε στο β’ οκτάλεπτο, πράγμα που είχε ως αποτέλεσμα να διευρύνει το προβάδισμα του. Επιθετικά, στόχευε συνεχώς στους φουνταριστούς του, με τον Κολόμβο αυτή τη φορά να κάνει το 6-3, στον παίκτη παραπάνω στα 3:32.

Η Ραντνίτσκι πέτυχε το πρώτο της γκολ στο β’ οκτάλεπτο, στα 0:30, με τον Τσουκ, ο οποίος ευστόχησε από μακριά και έκανε το 6-4 για τους Σέρβους, με τον Ολυμπιακό να μη καταφέρνει να σκοράρει στη τελευταία του επίθεση και να οδηγείται στο ημίχρονο με 2 γκολ διαφορά.